7steps- Prelude


Learn & experience the 7steps

with Kass Thomas and Eréndira Velázquez

on Web Zoominar, on Web.

  7 March 2021
  15:00->20:00   Check your local time HERE

  English Italiano српски језик Español Türkçe

Learn more  

7steps- Prelude

Learn & experience the 7steps

with Kass Thomas and Eréndira Velázquez
on Web Zoominar, on Web.

  7 March 2021
  15:00->20:00   Check your local time HERE

  English Italiano српски језик Español Türkçe

Spanish (Castilian)   Español   Turkish   Türkçe  

Sign Up  

The event will be paid in your currency or, if not available, in EUR Learn more

Check your country price
(depend on today exchange rate)


with Kass Thomas and Eréndira Velázquez


Spanish (Castilian)   Español

Aprende y experimenta los 7pasos con Kass Thomas and Eréndira Velázquez

 

COMUNICACIÓN ¡EL REGALO!

Nadie hace TÚ mejor que tú, ¿estas listo para experimentarte, gozarte, recibirte y comunicarte contigo mismo, como nunca antes?

Este taller te inspirara a ir más haya de los métodos tradicionales de comunicación para conseguir nuevos niveles de conexión contigo, con todo y con todos a tu alrededor.

A través de los 7pasos para al a comunicación impecable, iremos paso a paso a tu ritmo y hasta donde tu quieras ir, hacia esa conexión que siempre has sabido que es posible para escucharte, escuchar y estar en total presencia de todo lo que va pasando en tu vida, en tus relaciones y también en todos esos sitios que sabes que podrían ser diferentes.

Kass Thomas, creadora de 7pasos y Eréndira Velázquez estaremos dando esta clase de un día  para recibir el regalo que es la comunicación en tu vida.
 ¡NO TE LA PUEDES PERDER!

Domingo 7 de marzo
15:00 a 20:00 CET
8:00 a 13:00 CDMX
17:00 a 22:00 Istanbul

Clase en ingles con traducción al Español y Turco

Tu hora en el mundo: https://bit.ly/2P1Mn6J

Registrate aquí: https://bit.ly/3sf1xDW
Por solo 150€

Turkish   Türkçe

7adım- Prelüd

7adım'ı öğrenin & deneyimleyin.

davetiye
Hiç kimse sizden daha iyi SİZ olamaz: etki alanınızı genişletmeye başlayın.

Bu atölye çalışması başkalarıyla iletişiminizde yeni seviyeler kazanmanız için geleneksel metodların ötesine geçmek üzere size ilham olacaktır. Şu anda siz belki de buzdağının tepesinde olabilirsiniz... sıçrama yapmaya gönüllü olur muydunuz?

Bu sınıf nedir?

Bu sınıf sizin; iş, ilişkiler ve dünya ile iletişiminizde halen sahip olduğunuz iletişim yeteneğinizin sınırlarının ötesine derhal geçmenize yardım etmek için tasarlanmıştır.

"Prelüd" kelimesi bir müzik eserinin, çoğunlukla da bir operanın orkestra ile açılışı olan başlangıç kısmı anlamına gelmektedir.

Buradaki anlamı, kusursuz iletişimin her bir kolay adımına giriş ve bunları günlük yaşamda nasıl oynayacağımıza ilişkin interaktif bir yaklaşımdır.

Bu sizin kendi özgün yolunuzla kolay iletişim kurmakta nasıl uzmanlaşacağınızı fark etmenizi ve keşfetmenizi sağlayacak temeli sunan 1 günlük bir atölye çalışmasıdır.

Bu Prelüd sınıfı, Kass Thomas ile 2 günlük 7adım Patlaması ve 7adımda Bolluk sınıflarının öncesinde ya da sonrasında, Kass ya da bir başka 7adım Öğretmeni ile katılımınızı sağlamak üzere gerekliği yerine getirmektedir.

Bu bana nasıl yardım eder?

Bu atölye çalışması sizi başkaları ile iletişiminizde şu anda nasıl işlevsel olduğunuza dair yeni bir perspektifle baş başa bırakır ve size; daha fazla işinize yarayacak bir yaklaşımı seçmenize izin veren bilgileri sağlar.

Bu size, arzu ettiğiniz geliri elde etmeniz söz konusu olduğunda farklı seviyede bir esneklik verir ve kendinizle, bedeninizle, başkalarıyla ve dünyayla iletişim kurmanız için gerçekçi ve pratik bir yaklaşım sunar.

Bu sizin yaşamınızın tüm alanlarında başkalarıyla ilişki kurma yolunuzu değiştirip sizin varlığınızın o biricik ışıldayan haline izin verecektir.

Nasıl yapılandırılmıştır?

Eğitimin sonunda katılımcılara adımları gündelik hallerinde muazzam bir kolaylıkla hatırlayıp kullanma yeteneği sağlamak üzere her bir adım derinlemesine açıklanacaktır.

Siz sorular üzerinden geçerken aynı zamanda adımlara ilişkin pratik egzersizlerle, her bir soru ya da gerçek yaşam senaryosu arasındaki noktaları birbirine bağlamak üzere yönlendirileceksiniz.

Katılımcılara, onların ne oldukları ve ne olmadıklarına dair yeni bakış açılarına kapı açacak olan kendine has geri bildirim ve öneriler sunacak açık bir tartışma alanı yaratmak üzere, sorularına cevap verilecek kadar zaman verilecektir.

Bu ne kadar sürecektir?

5 saat

Fiyatı nedir?

150 EUR


No one does you better than you: begin expanding your range of impact.
This workshop will inspire you to go beyond the traditional methods of communication in order to achieve new levels of connection with others.
Right now you may be right on the tip of an iceberg... are you willing to take the leap?

What is this class

This class is designed to help you go immediately beyond your current spectrum of communicative prowess – in business, relationships, and with the world.
The word “Prelude” means an introductory piece of music, most commonly an orchestral opening to an act of an opera.
Here, it refers to the introduction to each of the easy steps of flawless communication and to an interactive approach on how to play with them in our daily lives.
It is a 1-day workshop that will provide you with the basis to recognize and explore how you can become proficient in your own authentic way of communicating with ease.
The Prelude class is fulfilling by itself and can currently be attended with Kass or a 7steps Teacher, before or after one of the 2-day 7steps workshops with Kass Thomas: 7steps Explosion and 7steps to Abundance.

How can it help me

The workshop leaves you with a new perspective on how you are currently functioning and communicating with others, and provides you with information that allows you to choose a new approach that works better for you.
This gives you a different level of flexibility when it comes to achieving a desired outcome and provides you with a realistic and practical approach to communicate with yourself, your body, other people and the world.
It will change the way you relate to others in all areas of your life, and allow your unique way of being to shine.

How it is structured

Each of the steps will be explained in depth providing the participants the ability to recall and use the steps with great ease on everyday situations by the end of the training.
You will also go over the questions and practical exercises connected to the steps, while being guided into connecting the dots between each question or exercise and real life scenarios.
Time is going to be given to answering participants’ questions, to creating an open discussion and to providing specific feedback and suggestions, which will open the door to new perspectives on who they are and who they are not.

How long does it last

5 hours

Duration :1 day\s

Sign Up  


WHO :

Kass Thomas

Kass Thomas Facilitator
info@kassthomas.com

Erendira Velazquez

Erendira Velazquez Cofacilitator
velazquez.eri@gmail.com
+34 +34606865469

This Event will be managed by Open Possibilities srls (bill.kassthomas@gmail.com)